Konkurs historyczny – III EDYCJA

III edycja Konkursu historycznego
pt.: „Historia mojej małej Ojczyzny.
Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK
Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy”
2012 r.

Do drugiego etapu zgłosiło się 19 szkół z terenu działania ŚZŻAK Okręg Zamość, w tym 5 szkół podstawowych, 8 szkół gimnazjalnych, 6 szkół ponadgimnazjalnych, które były reprezentowane przez 33 uczniów: Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Sienkiewicza w Zamościu, Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kaczórkach, Zespół Szkół w Michalowie, Zespół Szkół Publicznych im. Ordynacji Zamoyskiej w Sabaudii, Zespół Szkół nr 2 wZamościu, Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie, Zespół Szkół w Majdanie Sopockim Pierwszym, Zespół Szkół Publicznych im. Żołnierzy Września 1939r. w Majdanie Górnym, Zespół Szkół Publicznych w Suścu, Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie, Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu, Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Biłgoraju, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Zamościu; wpłynęła również jedna praca indywidulana uczennicy Szkoły Podstawowej w Śniatyczach.

W dniu 19 października br. w siedzibie Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu zebrała się komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący komisji – Pani mgr Monika Żur – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Oddział w Zamościu; przedstawiciele nauczycieli: Bożena Wolańczuk – Zespół Szkół w Werbkowicach, Janusz Policha – Zespół Szkół nr 1 Hrubieszowie, Anna Wawrzusiszyn – Zespół Szkół Publicznych w Majdanie Górnym, Elżbieta Zub –  Szkoła Podstawowa im. AK w Kaczórkach, Anna Sadowska – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, Agnieszka Baraniecka – II LO im. M. Konopnickiej w Zamościu, Irmina Spisacka – Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie, Jan Skroban – Zespół Szkół Publicznych w Suścu, Ewa Bakun – ZSP nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu, Maria Łysakowska – Zespół Szkół nr 2 w Zamościu, Jolanta Grelak – Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie; przedstawiciele ŚZŻAK Okręg Zamość: por. Czesława Lesiuk, kpt. Tadeusz Kopeć, mjr Zbigniew Kruk, kpt. Michał Kręglicki, Zbigniew Mazurek, Marian Derkacz, Michał Frykowski. 

W wyniku przeprowadzonej oceny merytorycznej nadesłanych 31 prac komisja konkursowa ustaliła następujące wyniki:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsceBarbara Czausz, SP nr 2 w Zamościu, opiekun: Wiesław Nowakowski
II miejsce – Kamil Krawczyk, Zespół Szkół Publicznych w Suścu, opiekun: Anna Rojek
 ZOBACZ PRACĘ
III miejsce  – Agata Najda, SP im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Majdanie Wielkim,  opiekun: Grażyna Kawalec
 ZOBACZ PRACĘ

Wyróżnienia:

Marta Janowska – SP nr 2 W Zamościu, opiekun: Wiesław Nowakowski
Katarzyna Marucha – praca indywidulana, uczennica SP w Śniatyczach
Agnieszka Podolak i Zuzanna Rambon, Szkoła Podstawowa im. AK w Kaczórkach, opiekun: Elżbieta Zub
 ZOBACZ PRACĘ

W  kategorii szkół gimnazjalnych

I miejsce – Martyna Dziurbas – Zespół Szkół w Majdanie Sopockim Pierwszym, opiekun: Anna Wilczyńska
 ZOBACZ PRACĘ
II miejsce – Kacper Chmarzyński – Zespół Szkół Publicznych im. Ordynacji Zamoyskiej w Sabaudii,  opiekun: Grzegorz Gwozda
III miejsce – Karolina Rębacz – Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie, opiekun: Jolanta Grelak
 ZOBACZ PRACĘ

Wyróżnienia:

Katarzyna Cios, Zespół Szkół Ogólnokształcących – Gimnazjum Powiatowe nr 2 w Biłgoraju, opiekun: Renata Krzesińska
 ZOBACZ PRACĘ
Natalia Kula, Zespół Szkół Ogólnokształcących – Gimnazjum Powiatowe nr2 w Biłgoraju, opiekun: dr Arkadiusz Jastrzębski
 ZOBACZ PRACĘ
Dominika Bubiłek, Zespół Szkół w Michalowie, opiekun: Dorota Gnieciak
 ZOBACZ PRACĘ
Adrian Baranowski, Zespół Szkół nr 2 – Gimnazjum nr 1 w Zamościu, opiekun: Maria Łysakowska
 ZOBACZ PRACĘ
Wojciech Kawa, Zespół Szkół nr 2 – Gimnazjum nr 1 w Zamościu, opiekun: Maria Łysakowska
 ZOBACZ PRACĘ
Aleksandra Romańczuk, Zespół Szkół Publicznych w Majdanie Górnym, opiekun: Anna Świca
Anna Jarosz i Wioletta Obirek, Zespół Szkół Publicznych – Gimnazjum Publiczne w Suścu, opiekun: Anna Rojek
 ZOBACZ PRACĘ

W  kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce – Magda Makochon, Bursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu, opiekun: Monika Rebizant-Siwiło
 ZOBACZ PRACĘ
II miejsce – Magdalena Kuźma, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Zamościu, opiekun: Agnieszka Baraniecka
 ZOBACZ PRACĘ
III miejsce – Karolina Wójtowicz, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Zamościu, opiekun: Agnieszka Baraniecka
 ZOBACZ PRACĘ

Wyróżnienia:

Julia Karolina Żurek, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju, opiekun: Teresa Czaporowska
 ZOBACZ PRACĘ
Aleksandra Adamowicz, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju, opiekun: Teresa Czaporowska
Ewelina Malus, Natalia Ciuraszkiewicz, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu, opiekun: Ewa Bakun
Aleksandra Buryś, Urszula Kasprzyk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu, opiekun: Aleksandra Skowron
Izabela Hopko, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, opiekun: Anna Sadowska
 ZOBACZ PRACĘ
Kamila Juńko, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, opiekun: Anna Sadowska
 ZOBACZ PRACĘ
Gabriela Sędłak, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, opiekun: Anna Sadowska
 ZOBACZ PRACĘ
Monika Szeląg, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Zamościu,  opiekun: Agnieszka Baraniecka
 ZOBACZ PRACĘ
Katarzyna Lalik, II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Zamościu,  opiekun: Agnieszka Baraniecka
 ZOBACZ PRACĘ
Łukasz Magier, Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie, opiekun: Janusz Policha.
 ZOBACZ PRACĘ

Wyniki powyższe ogłoszono w dniu 26 października 2012r. podczas uroczystości, która zgromadziła ok. 200 uczestników. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 zbiórką uczestników konkursu, pocztów sztandarowych oraz zaproszonych gości przy budynku Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, po czym delegacje złożyły wieńce przy Pomniku Armii Krajowej i pomniku Pamięci Ofiar Faszyzmu (miejsce, gdzie w czasie II wojny światowej Niemcy założyli obóz przejściowy). Następnie uczestnicy przeszli do Sali Widowiskowej Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU

KOMUNIKAT PRASOWY

 

Zauważyłeś błąd lub posiadasz brakującą pracę konkursową? Napisz do nas maila – lp.2o1531812122@mazk1531812122a1531812122