Symboliczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa ps. „Adam” w Bondyrzu

Członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość w towarzystwie harcerzy z 10 DH „Traperki Ksiąg” uczcili Narodowe Święto Niepodległości w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego im. Stanisława Prusa ps. „Adam” w Bondyrzu.

Uczestnicy symbolicznych obchodów złożyli kwiaty i zapalili znicze przy znajdującym się w pobliżu Muzeum pomniku poległych w czasie II wojny światowej pracowników fabryki mebli.

Spotkanie było też okazją do rozmów członków i sympatyków Związku na temat planów i kierunków dalszej patriotycznej pracy. Gościem zorganizowanego przez Związek wydarzenia był m.in. współpracujący z nami od lat Pan Marek Frańczak, syn ostatniego żołnierza powojennego podziemia niepodległościowego Józefa Frańczaka ps. „ Lalek”.  

Zarząd ŚZŻAK Okręg Zamość dziękuje uczestnikom spotkania, że mimo trudnego czasu, w 102 rocznicę odzyskania Niepodległości, wspólnie uczcili pamięć tego wielkiego wydarzenia w historii narodu polskiego.