620. rocznica uzyskania praw miejskich przez Hrubieszów, 18 września [RELACJA, ZDJĘCIA]

2020-09-27

620 rocznica uzyskania praw miejskich przez Hrubieszów, 18.09.2020.

Na zaproszenie Pani Marty Majewskiej, Burmistrz Miasta Hrubieszowa,18 września 2020 roku, w sali widowiskowej HDK odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 620. rocznicy uzyskania praw miejskich przez Hrubieszów.

Miałam przyjemność w niej uczestniczyć razem z posłem Sławomirem Zawiślakiem, prezesem ŚZŻAK Okręg Zamość oraz z licznie zaproszonymi, znakomitymi gośćmi. Podziękowałam Pani Burmistrz w swoim imieniu, a także w imieniu prezesa Sławomira Zawiślaka za owocną współpracę ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz wsparcie i przychylność podczas realizacji wspólnych projektów patriotycznych, za wspaniałą zorganizowaną uroczystość oraz pogratulowałam wszystkim odznaczonym.

Tytuł Honorowego Obywatela Hrubieszowa otrzymał pośmiertnie sympatyk ŚZŻAK Okręg Zamość Koła Rejonowego w Hrubieszowie Jerzy Leopold Krzyżewski – historyk, regionalista i Prezes Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego.

Uroczystość zakończyła się koncertem orkiestry Tomasza Momota, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej oraz hrubieszowskich wokalistów i wokalistek.

ŚZŻAK Okręg Zamość
Koło Rejonowe Hrubieszów
Prezes Kamila Maślanka