Udział delegacji ŚZŻAK Okręg Zamość Koło Rejonowe Hrubieszów w obchodach 75. rocznicy Powstania Warszawskiego w Zamościu [RELACJA, ZDJĘCIA]

2019-08-06

szzak okreg zamosc kolo hrubieszow 1 sierpnia 2019 zamosc.W dniu 1 sierpnia 2019 r., na zaproszenia prezesa ŚZŻAK Okręg Zamość posła Sławomira Zawiślaka uczestniczyliśmy jako delegacja z kwiatami oraz z pocztem sztandarowym w uroczystości patriotyczno-religijnej 75. rocznicy Powstania Warszawskiego przy pomniku Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej w hołdzie walczącym o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Członkowie Koła w Hrubieszowie otrzymali z rąk  prezesa  Sławomira Zawiślaka i przedstawiciela Wojewody Lubelskiego Dyrektora Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu Sebastiana Paul odznaczenia ,,Pro Patria” przyznane na wniosek ŚZŻAK O/Z za działalność w ŚZŻAK, aktywne krzewienie postaw patriotycznych i etosu Armii Krajowej. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania przemaszerowali do Katedry zamojskiej, gdzie odprawiona została Msza Święta.
 
Dzięki Powstańcom żyjemy dziś w wolnej Polsce. To niezwykle, sierpniowe spotkanie z historią, napisane zostało wczorajszą … Pamięcią, Wzruszeniem i Łzą.
 
Cześć i Chwała Bohaterom!
 
Prezes ŚZŻAK Okręg Zamość Koło Rejonowe Hrubieszów 
Kamila Maślanka