Konferencja prasowa ŚZŻAK O/Zamość o otwarciu Muzeum i aplikacji na smartfony

2018-10-02

konferencja śzżak okręg zamość 2018

W dniu 24 września br., w Delegaturze LUW w Zamościu, odbyła się konferencja prasowa Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Zamość, w której udział wzięli członkowie Zarządu ŚZŻAK Okręg Zamość, w tym Prezes, poseł Sławomir Zawiślak, Wiceprezes Andrzej Jaroszyński, a także społeczny współpracownik Związku – Wojciech Adamczyk oraz koordynator projektów informatycznych, Łukasz Teterycz.

Podczas konferencji do wiadomości opinii publicznej podano szczegóły odnośnie zaplanowanego na 28 września br. uroczystego otwarcia ekspozycji pn. „Niezłomni Zamojszczyzny – walka zbrojna o niepodległości w latach 1939-1953”, które odbędzie się w wyremontowanym budynku Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu. Informacje dotyczące planowanego przebiegu ww. uroczystości oraz zrealizowanego remontu Muzeum przekazali Prezes Zawiślak i Wiceprezes Jaroszyński. Szczegóły na temat samej ekspozycji, w tym całokształt projektów jakie dotychczas Zwiazek zrealizował, przybliżył Wojciech Adamczyk.

Następnie, Łukasz Teterycz, współpracownik ŚZŻAK Okręg Zamość, który koordynuje projekty informatyczne, przedstawił nowy, ciekawy projekt skierowany do użytkowników smartfonów z systemem Android. Jak relacjonował ww. Związek podjął się nowego wyzwania tworząc nowoczesną aplikację pt. “Zamojskie drogi do Niepodległości”, która ukazuje historię walk Żołnierzy Niezłomnych w latach 1939 – 1953 na terenie Zamojszczyzny.

Aplikacja powstała z myślą o osobach, które chcą w sposób szczególny uczcić cześć Bohaterów walki za wolną Polskę oraz zadbać o to, aby pomimo przemijającego czasu, nie zostali oni zapomniani. Dodatkowo, szereg intuicyjnych funkcji sprawia, że aplikacja jest świetnym narzędziem na urozmaicenie wędrówki po terenach Zamojszczyzny, zarówno dla najmłodszych jak i starszych podróżników. Członkowie Związku mają szczerą nadzieję, że przyczyni się ona do upamiętniania ważnej dla Polaków historii, a przy okazji umożliwi turystom z Polski i świata na poznanie naszego regionu w nieco inny, nietuzinkowy sposób.

Trasy oraz punkty na mapie są dokładnie opisane, a dzięki lokalizacji GPS w każdej chwili można sprawdzić czy podąża się właściwą drogą. Stworzona aplikacja to fascynujący, mobilny przewodnik historyczny. Będzie ona także ogromną frajdą dla młodszych i starszych wędrowców, którzy podejmą wyzwanie uzbierania jak największej ilości wirtualnych punktów, poprzez odwiedzenie wszystkich miejsc, które, z pomocą wielu ludzi, zostały oznaczone.
Konferencja była także okazją do zaproszenia mieszkańców na organizowane po raz kolejny przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, obchody 79. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, które odbędą się 27 września br. w Zamościu. Ww. zaproszenie przekazał Prezes Koła Rejonowego ŚZŻAK Okręg Zamość – Marian Derkacz.

ŚZŻAK Okręg Zamość zachęca do rozpowszechniania aplikacji wśród znajomych i dzielenia się wrażeniami na Facebooku https://www.facebook.com/SZZAKZamosc. W razie jakichkolwiek uwag lub chęci współpracy przy rozwijaniu aplikacji prosimy o kontakt na adres mailowy: akzam@o2.pl

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play na Androida:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.akzamosc

google play zamojskie drogi do niepodleglosci

 

E-book dostępny jest pod adresem: https://akzamosc.pl/ebook