72. rocznica odbicia więźniów z komunistycznego więzienia w Zamościu przez Oddział Żołnierzy AK-WIN (FILM PRODUKCJI ŚZŻAK OKRĘG ZAMOŚĆ)

2018-10-01

72 rocznica odbicia więźniów z komunistycznego więzienia w Zamościu6 maja 2018 r. odbyła się uroczystość obchodów 72. rocznicy odbicia więźniów z komunistycznego więzienia w Zamościu przez żołnierzy Armii Krajowej Wolność i Niezawisłość dowodzonych przez por. Romana Szczura ps. “Urszula” w dniu 8 maja 1946 r.
Dzisiaj przedstawiamy Państwu film edukacyjny, produkcji ŚZŻAK O/Zamość, który powstał z inicjatywy Prezesa Związku Posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka, upamiętniający czyny naszych bohaterów oraz oddający im cześć za wierną służbę Rzeczypospolitej. Wierzymy, że będzie spełniał ważną rolę edukacyjną przywołując to ważne wydarzenie młodemu pokoleniu Polaków. Cześć i chwała Bohaterom.

 
Więcej informacji oraz galeria zdjęć: https://akzamosc.pl/2018/05/14/72-rocznica-odbicia-wiezniow-z-komunistycznego-wiezienia-w-zamosciu-przez-oddzial-zolnierzy-ak-win-relacja/
 

Oglądaj cały film:

72. rocznica odbicia więźniów z komunistycznego więzienia w Zamościu