Świąteczne wsparcie dla Kombatantów

2017-12-20

świąteczne wsparcie dla kombatantów - plakatŚwiatowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość zorganizował akcję na rzecz kombatantów i osób represjonowanych pn. „Świąteczne wsparcie dla Kombatantów”, która ma na celu oddanie należnego szacunku i okazanie wdzięczności Weteranom m. in. AK i BCh za ich bohaterską walkę w obronie ludności Zamojszczyzny i o niepodległą Ojczyznę.

Przed okresem świątecznym prosiliśmy o jak najpilniejsze zgłaszanie danych kontaktowych do żyjących jeszcze uczestników Powstania Zamojskiego tj. żołnierzy AK i BCH, których można byłoby odwiedzić ze świątecznymi życzeniami i obdarować paczkami.

Akcja jest współfinansowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Paczki świąteczne będą przekazane Weteranom wraz z opłatkiem, życzeniami i kartkami świątecznymi przez delegację członków ŚZŻAK Okręg Zamość oraz młodzież. Pakowanie paczek odbyło się w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu.

Szczególne podziękowania, za pomoc w zorganizowaniu akcji, dla: Pana Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, sekretarza ŚZŻAK/OZ Witolda Maruchy oraz dla harcerzy z 10 Drużyny Harcerskiej „Traperski Krąg” z Suśca i Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu.

Serdeczne dziękujemy za udzieloną pomoc.