Obchody 75. rocznicy Powstania Zamojskiego

plakat wystawa bondyrzW imieniu Prezydium Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość serdecznie zapraszamy na obchody 75. rocznicy Powstania Zamojskiego, które odbędą się 20 grudnia br. o godzinie 14.00 na terenie – będącego własnością ŚZŻAK O/Z – Muzeum Historycznego Zamojskiego Inspektoratu Armii Krajowej im. Stanisława Prusa PS. „Adam” w Bondyrzu.

Podczas ww. obchodów, organizowanych w ramach nowej inicjatywy Związku związanej z realizacją – wspófinansowanego przez MON – projektu pn. „Zachować w pamięci”, zaprezentowana zostanie m.in. wystawa „ Powstanie Zamojskie” – upamiętniająca tragiczne losy wysiedlanych podczas II wojny światowej polskich mieszkańców Zamojszczyzny oraz bohaterską postawę żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich, którzy przeciwstawili się niemieckiemu najeźdźcy i stanęli w obronie ww. ludności.

Wśród innych atrakcji na ten dzień zaplanowano m. in. grę sytuacyjną, ogniska połączone ze spotkaniem integracyjnym uczestników, projekcję filmu „Wszystko dla Polski. Powstanie Zamojskie 1942-1944” oraz poczęstunek.

W załączeniu przesyłamy plakat ze szczegółowym programem wraz z zaproszeniem do udziału w ww. przedsięwzięciu.

Jednocześnie, w obliczu ograniczonej ilości miejsc dla uczestników (200 – max. 300 osób) uprzejmie prosimy szkoły i inne zainteresowane organizacje o pilne zgłaszanie swojego uczestnictwa w:

– sekretariacie ŚZŻAK Okręg Zamość (ul. Partyzantów 3, 22-400 Zamość) osobiście lub telefonicznie (tel. 84 677 65 56) w godzinach urzędowania (od 9:00 do 13:00) – od poniedziałku do piątku;

– pod nr tel 501589888 lub 508257914;
– lub emailem na akzam@tlen.pl.

Jednocześnie informujemy o podjęciu przez ŚZŻAK Okręg Zamość innej inicjatywy pn. „Paczka dla kombatanta”, która ma na celu oddanie należnego szacunku i okazanie wdzięczności Weteranom m. in. AK i BCh za ich bohaterską walkę w obronie ludności Zamojszczyzny i o niepodległą Ojczyznę. W obliczu planów realizacji ww. projektu jeszcze przed najbliższymi świętami prosimy o jak najpilniejsze zgłaszanie na ww. dane teleadresowe kontaktu do żyjących jeszcze uczestników Powstania Zamojskiego tj. żołnierzy AK i BCH, których można byłoby odwiedzić ze świątecznymi życzeniami i obdarować paczkami.

 

ZOBACZ WYSTAWĘ ON-LINE
 

MEDIA

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/5259,zachowac-pamiec-projekt-szzak