Zaproszenie  na spotkanie historyczne w ramach projektu „Polskie Państwo Podziemne – refleksje historyczne”  – 4.11.2025 r., Krasnystaw

2025-10-31

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Burmistrz Krasnegostawu – Daniel Miciuła, Krasnostawski Dom Kultury  serdecznie zapraszają na spotkanie historyczne w ramach realizowanego przez ŚZŻAK O/Z projektu pod nazwą „Polskie Państwo Podziemne – refleksje historyczne”, które odbędzie się 4 listopada (wtorek), o godz.15:00 w Krasnostawskim Domu Kultury.

W programie:
– wykład ks. prof. dra hab. Tadeusza Guza pod tytułem  „Naturalne ‘prawo narodów’ jako racja Polskiego Państwa  Podziemnego”
– prezentacja dwutomowej publikacji Jerzego Jóźwiakowskiego „Armia Krajowa na Zamojszczyźnie”, wydanej przez ŚZŻAK O/Z

Zadanie współfinansowane przez Województwo Lubelskie.

Współorganizator: Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna.

Już teraz zapraszamy Państwa także do uczestnictwa w kolejnych bezpłatnych dla jego uczestników spotkaniach, które odbędą się m.in. w Rudniku i Siennicy Nadolnej.

Szczegółowe informacje o organizacji wydarzeń zamieszczane są na stronie internetowej i fb ŚZŻAK O/Z:

akzamosc.pl

facebook.com/SZZAKZamosc

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym cyklu spotkań!

Wstęp wolny!