Zaproszenie na XI KONCERT PIOSENKI PARTYZACKIEJ pt. “niech i twą piosenkę wicher poniesie, o partyzancie znać pieśń”

2024-04-24

Koncert Piosenki Partyzanckiej „W Szałasie nad Tanwią” upamiętnia poległych w największej bitwie partyzanckiej z czasów II wojny światowej, do której doszło pod Osuchami w Puszczy Solskiej, w dniach 25–26 czerwca 1944 r.

Koncert nawiązuje do tego wydarzenia i odbywa się tradycyjnie na granicy województw podkarpackiego i lubelskiego oraz powiatów lubaczowskiego i tomaszowskiego. Celem koncertu jest popularyzowanie pieśni partyzanckich wśród mieszkańców, przede wszystkim dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw patriotycznych, a także uświadomienie wartości narodowo-patriotycznych w życiu człowieka.

Wydarzenie Honorowym Patronatem objęli Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Podkarpacki oraz Starosta Lubaczowski.

Organizatorzy: Regionalne Towarzystwo Rozwoju Kultury i Sportu w Lubaczowie, Stowarzyszenie “Ocalić od Zapomnienia” w Brzezinach Bełżeckich, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, Burmistrz Miasta i Gminy Narol, Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów.

Zapraszamy do wzięcia udziału koncercie. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 20 maja 2024 r. na adres: Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 31, 37-600 Lubaczów, tel. 697 408 791

Do pobrania:

Mapa dojazdu: