Uroczyste otwarcie wystawy „Powstanie Zamojskie” W Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu

2023-05-13

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11.05.br. w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu odbyło się otwarcie wystawy poświęconej Powstaniu Zamojskiemu.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Prezes ŚZŻAK Okręg Zamość Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Dyrektor Delegatury LUW w Zamościu Monika Zawiślak, Sekretarz ŚZŻAK – Wicestarosta Powiatu Zamojskiego Witold Marucha, członkowie Zarządu ŚZŻAK Okręg Zamość oraz zaproszeni goście.

Ekspozycja prezentowana jest dla wszystkich zainteresowanych w holu na I piętrze Urzędu (ul. Partyzantów 3 w Zamościu) do 25 maja b.r.

Wystawa pn. „Powstanie Zamojskie 1942-1943” została przygotowana na wniosek Zarządu ŚZŻAK O/Z przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Zamojskiego. Więcej: (https://akzamosc.pl/2023/03/05/wystawa-powstanie-zamojskie-dostepna-na-stronie-internetowej-instytutu-pamieci-narodowej-zachecamy-do-jej-wykorzystania-w-celach-dydaktycznych/).

Prezentacja wystawy była wydarzeniem towarzyszącym w trakcie organizowanych przez Posła na Sejm RP Sławomira Zawiślaka i Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka ubiegłorocznych, państwowych (Warszawa) i regionalnych (Zamość) uroczystości upamiętniających 80. rocznicę wybuchu Powstania Zamojskiego.

Wystawa prezentowana była dotychczas podczas ww. uroczystości, a następnie w Klubie 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego, Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, Urzędzie Miasta Zamość oraz podczas „Pikniku Służb Mundurowych” w Lubyczy Królewskiej.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

Informujemy, że wystawa poświęcona Powstaniu Zamojskiemu w postaci stojaków reklamowych typu roll-up (10 plansz) jest bezpłatnie udostępniana, wypożyczana wszystkim zainteresowanym.

https://lublin.tvp.pl/69792944/powstanie-zamojskie-19421943-wystawa-ipnu-w-zamosciu

https://www.eska.pl/zamosc/otwarto-wystawe-dotyczaca-zamojskiej-historii-aa-rCzs-E5Kj-HzRT.html