Spotkanie z młodzieżą w Muzeum Kresów w Lubaczowie

2023-03-16

Dnia 10 marca 2023 r. w Muzeum Kresów w Lubaczowie odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Zamość, Koła Obwodowego Lubaczów i ŚZŻAK Okręg Zamość Koła Rejonowego Narol z wychowankami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie.

W spotkaniu udział wzięli m.in. por. Władysław Wolańczyk ps. „Koc” – najstarszy żołnierz kompanii narolskiej AK, której dowódcą był Karol Kazimierz Kostecki, ps. „Kostek”, Wiceprezes ŚZŻAK Okręg Zamość Magdalena Szczepańska, jednocześnie Prezes Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” w Brzezinach oraz Prezes ŚZŻAK O/Z Koła Rejonowego w Narolu Marian Świętojański.

Podczas spotkania został wyświetlony film promujący działalność ŚZŻAK Okręg Zamość oraz film poświęcony losom Karola Kosteckiego „Kostka” dowódcy Kompanii AK Narol i jego żołnierzy. Wszyscy zebrani mieli również okazję, by zapoznać się z wystawą dotyczącą Wojskowej Służby Kobiet, która działała przy Kompanii AK Narol.

W swoim wystąpieniu Wiceprezes Magdalena Szczepańska opowiedziała o celach statutowych i działalności ŚZŻAK Okręg Zamość.
Członkowie Związku przekazali uczestnikom bezpłatne foldery “Śladami Kompanii Narol”.

Dziękujemy Dyrekcji i pracownikom Muzeum Kresów w Lubaczowie za zaproszenie do współpracy i organizację spotkania z młodzieżą. Mamy nadzieję, że to wydarzenie jako żywa lekcja patriotyzmu zachęci młodych ludzi do poznawania lokalnej historii.

Więcej tutaj:

https://muzeumkresow.eu/spotkanie-z-kombatantami-w-muzeum/