Wykład ks. Prałata Andrzeja Puzona – 26.12.2022 r., Hrubieszów

2022-12-29

W dniu 27 grudnia 2022 roku w sali CARITAS w Hrubieszowie odbył się wykład otwarty ks. prałata Andrzeja Puzona  pt. „Patriotyzm a teraźniejszość”. Wykład został zorganizowany przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość przy współpracy Koła Rejonowego ŚZŻAK w Hrubieszowie. W spotkaniu uczestniczył prezes ŚZŻAK Okręg Zamość poseł na Sejm RP pan Sławomir Zawiślak, prezes Kamila Maślanka oraz członkowie Koła Rejonowego w Hrubieszowie, a także licznie przybyli mieszkańcy miasta.

Wykład rozpoczął się modlitwą ks. Prałata, odśpiewaniem kolędy przy akompaniamencie kierownika zespołu „Lechici” pana Leszka Opały. Następnie prezes Sławomir Zawiślak powitał  ww. prelegenta oraz wszystkich słuchaczy i zaprosił do wysłuchania wykładu.

Temat wykładu wzbudził duże zainteresowanie oraz uwagę słuchaczy, przez co wywiązała się dyskusja  odnośnie współczesnego pojęcia patriotyzmu w zachowaniu ludzi, którzy przetrwali okresy okupacji, a także polityków i młodzieży. Były kontrowersyjne wypowiedzi niektórych słuchaczy, lecz wszystkie opierały się na odpowiedzialności za swoje czyny w oparciu o wartości chrześcijańskie.

Następnie wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia na Nowy 2023 Rok.

Prezes ŚZŻAK
Koło Rejonowe w Hrubieszowie
Kamila Maślanka