Zaproszenie na uroczystość patriotyczno-religijną z okazji 78. rocznicy mordu na żołnierzach AK i ludności cywilnej w czasie II Wojny Światowej – Pielaki, 18 września 2022 r.

2022-09-15

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej O/Z Koło Rejonowe Uchanie, 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. Henryk Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie, Wójt Gminy Uchanie, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Uchaniach, KGW Pielaki, Sołectwo Pielaki i OSP Pielaki zapraszają na na uroczystość patriotyczno-religijną, która odbędzie się w dniu 18 września 2022 roku w miejscowości Pielaki z okazji 78. rocznicy mordu na żołnierzach AK i ludności cywilnej w czasie II Wojny Światowej.

Program uroczystości:

13.15 – zbiórka pocztów sztandarowych, Kompani Honorowej 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie, Orkiestry Wojskowej z Lublina, zaproszonych gości oraz wszystkich uczestników uroczystości nieopodal pomnika w Pielakach

13.25 – przemarsz pod pomnik w Pielakach

13.30 – rozpoczęcie uroczystości:

  • odegranie Hymnu Państwowego
  • powitanie zaproszonych gości
  • wystąpienie historyczne

14.00 – Msza Święta w intencji pomordowanych

  • złożenie wieńców
  • apel poległych

Po Mszy Św. odbędzie się część artystyczna, w tym koncert Orkiestry Wojskowej z Lublina, występy lokalnych zespołów i solistów oraz mini piknik przy świetlicy wiejskiej w Pielakach.

Zapraszamy!