Udział w uroczystości religijno-patriotycznej w 78. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu – 13.06.2021 r. Zamość

W niedzielę 13 czerwca br. na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia Upamiętnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu z siedzibą w Zamościu Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, jednocześnie wieloletni Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, uczestniczył  w uroczystości religijno-patriotycznej 78. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. odprawionej w intencji ofiar ukraińskiego ludobójstwa w parafii wojskowej św. Jana Bożego. Mszę Św. sprawowali misjonarz ks. Jan Buras z Wołynia, ks. Rudolf Karaś, ks. Antoni Moskal były proboszcz parafii Borowica na Podkarpaciu, homilię wygłosił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Podczas uroczystości miało miejsce odsłonięcie i poświecenie tablicy upamiętniającej wymienionych z imienia i nazwiska 18 księży zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu i Kresach Wschodnich. Uroczystościom towarzyszyła również przygotowana  przez Oddział Okręgowy Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Lublinie we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej wystawa pt. „Niedokończone msze wołyńskie”.

Poseł S. Zawiślak dziękuje organizatorom za zaproszenie na uroczystość oraz za tak ogromne zaangażowanie na rzecz pielęgnowania pamięci o ofiarach zbrodni ludobójstwa na narodzie polskim. Jednocześnie deklaruje kontynuację współpracy w podniesionych, wspólnych tematach i projektach.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4027455330684230&id=833942940035501