Zapraszamy do biur terenowych ŚZŻAK Okręg Zamość utworzonych w ramach projektu pn. „Silni historią – wzmocnieni na przyszłość” dofinansowanego ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO

2021-03-11

Uprzejmie informujemy, że w ramach projektu pn. „Silni historią – wzmocnieni na przyszłość” dofinansowanego ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO w 2020 roku zostało uruchomionych 5 biur terenowych ŚZŻAK Okręg Zamość: w Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju, Bondyrzu i Zamościu, zaś w 2021 roku kolejne biuro otwarto w Zwierzyńcu. Biura zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem. W wyposażeniu biura zamojskiego posiadamy również kopiarkę (DUPLIKATOR PŁYT SHARKCOPIER), dzięki której możemy kopiować wyprodukowane przez Związek filmy dokumentalne.

Dane kontaktowe wszystkich Kół Rejonowych są tutaj: https://akzamosc.pl/kola-rejonowe/

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość od ponad 30-lat prowadzi społeczną działalność, której głównym celem jest krzewienie postaw patriotycznych i etosu Armii Krajowej. Jesteśmy organizatorami licznych uroczystości upamiętniających ważne wydarzenia historyczne w różnych formach m.in. rekonstrukcji historycznych, koncertów, konkursów, wystaw. Dbamy o miejsca Pamięci Narodowej oraz niesiemy koleżeńską pomoc byłym żołnierzom Armii Krajowej i ich rodzinom. Ważną część tej patriotycznej pracy stanowi działalność wydawnicza, muzealna prowadzona w będącym naszą własnością Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego AK im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu i produkcja filmów dokumentalnych. Wszystkie starania i prace podejmowane przez członków naszego Związku mają na celu pielęgnowanie i upowszechnianie historii naszego regionu, w tym wiedzy o Powstaniu Zamojskim. Są wyrazem hołdu i świadectwem pamięci złożonym przodkom za ich czyny i ofiary w obronie niepodległej Ojczyzny.

Dzięki utworzeniu sieci biur poprawią się nie tylko warunki lokalowe, ale zintensyfikowana zostanie praca patriotyczna, m.in. poprzez uaktywnienie lokalnych struktur i szersze promowanie działalności Związku. Sieć biur terenowych ułatwi kontakt mieszkańcom regionu z członkami ŚZŻAK O/Z.

Serdecznie zapraszamy do podjęcie z nami współpracy (więcej informacji, w tym o możliwości dołączenia do ŚŻŻAK O/Z znajduje się na stronie: https://akzamosc.pl/zapisz-sie/ ).

W ramach projektu „Silni historią – wzmocnieni na przyszłość” zakupiony został sprzęt nagłaśniający, agregat, namioty, stoliki oraz ławki, pozwalające na organizację różnych uroczystości oraz wydarzeń w plenerze.   Zakupiono także profesjonalną kamerę oraz aparat, które obok wyżej wymienionego sprzętu komputerowego umożliwią członkom Związku dokumentowanie podejmowanych inicjatyw, przedsięwzięć, a dzięki nowoczesnym formom przekazu łatwiej będzie dotrzeć nam do młodego pokolenia. Istotnym elementem tego projektu jest też zachęcenie do szerszej współpracy szczególnie  środowiska szkolnego – młodzieży zrzeszonej w ZHR, Związku Strzeleckim i innych młodzieżowych organizacjach patriotycznych, którym bliskie są ideały i wartości patriotyczne, chcących poznawać i zachować pamięć bohaterskich Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego i innych formacji niepodległościowych.

W ostatnim czasie dzięki ww. doposażeniu zostały zorganizowane Koncert Kolęd oraz koncert patriotyczny w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

Nagrania z koncertów dostępne są tutaj:

https://akzamosc.pl/2021/02/01/nowa-inicjatywa-szzak-o-z-koncert-koled-w-wykonaniu-kapeli-turobinskiej-w-muzeum-historycznym-inspektoratu-zamojskiego-armii-krajowej-im-stanislawa-prusa-adama-w/

https://akzamosc.pl/2021/03/01/1-marca-narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych/

ZAPRASZAMY DO BIUR TERENOWYCH ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ OKRĘG ZAMOŚĆ

Biuro Terenowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość w Zamościu (siedziba Zarządu ŚZŻAK Okręg Zamość)

Dane kontaktowe:

ul. Partyzantów 3
22-400 Zamość

Biuro – tel. (84) 677 65 56
Prezes ŚZŻAK Okręg Zamość – Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak – tel. 501 589 888

Prezes Koła Rejonowego ŚZŻAK O/Z w Zamościu
Marian Derkacz
– tel. 607 825 484
adres mailowy: akzam@o2.pl

Godziny urzędowania:
poniedziałek – piątek 9.00 -13.00

Biuro Terenowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość w Hrubieszowie

Dane kontaktowe:

ul. Plac Wolności 15
22-500 Hrubieszów

Prezes Koła Rejonowego ŚZŻAK O/Z w Hrubieszowie
Kamila Maślanka – tel. 721 728 812
adres mailowy: kamilaiza@wp.pl
Dyżury:
poniedziałek – 10.00 -12.00

Biuro Terenowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość w Tomaszowie Lubelskim

Dane kontaktowe:

ul. Zamojska 2
22-600 Tomaszów Lubelski

Prezes Koła Rejonowego ŚZŻAK O/Z w Tomaszowie Lubelskim
Lucyna Rebizant – tel. 600 199 322
adres mailowy: szczepanska.magdalenka@wp.pl

Dyżury:
czwartek – 10.00-13.00

Biuro Terenowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość w Biłgoraju

Dane kontaktowe:
ul. Czerwonego Krzyża 27
23-400 Biłgoraj

Prezes Koła Rejonowego ŚZŻAK O/Z w Biłgoraju
Tomasz Książek – tel. 691 757 198
adres mailowy: ksiazektomasz@wp.pl

Dyżury:
czwartek – 10.00-13.00

Biuro Terenowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość w Bondyrzu

Dane kontaktowe:

Bondyrz 183a
22-442 Adamów

Edmund Sitek – tel. 696 273 788

Godziny urzędowania:
Środa – 8:00-16:00
Czwartek – 8:00-16:00
Piątek – 10:00-18:00
Sobota – 10:00-18:00
Niedziela – 10:00-18:00 (za wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca)

Biuro Terenowe Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość w Zwierzyńcu

Dane kontaktowe:
ul. Słowackiego 2 (budynek Centrum Kultury i Biblioteki w Zwierzyńcu)
22-470 Zwierzyniec

Prezes Koła Rejonowego ŚZŻAK O/Z w Zwierzyńcu
Jarosław Śliwiński – tel. 600 091 344

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do współpracy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie niw-proo.jpg