Nowa inicjatywa ŚZŻAK O/Z – Koncert Kolęd w wykonaniu „Kapeli Turobińskiej” w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu [PEŁNE NAGRANIE NA YOUTUBE]

2021-02-01

Przyjmując zaproszenie Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Posła Sławomira Zawiślaka w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu gościli z Koncertem Kolęd młodzi artyści z „Kapeli Turobińskiej”. Był to już kolejny, po festynie w Czernięcinie, wspólnie zrealizowany projekt Związku, kierowanej przez Panią Edytę Prokopiuk „Kapeli Turobińskiej” i współpracującej z artystami Małgorzaty Sikory Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernięcinie.

/Przyjmując zaproszenie Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Posła Sławomira Zawiślaka w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu gościli z Koncertem Kolęd młodzi artyści z „Kapeli Turobińskiej”. Był to już kolejny, po festynie w Czernięcinie, wspólnie zrealizowany projekt Związku, kierowanej przez Panią Edytę Prokopiuk „Kapeli Turobińskiej” i współpracującej z artystami Małgorzaty Sikory Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernięcinie.

„Kapela Turobińska” działa od 2016 roku. W swoim repertuarze posiada m.in. utwory patriotyczne poświęcone Żołnierzom Wyklętym. Tym razem efektem owocnej współpracy była organizacja koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu młodych artystów, ustylizowanych w stroje partyzanckie, w hołdzie wszystkim Bohaterom,  którzy oddawali życie za Ojczyznę. Niniejsza inicjatywa organizowana w przeddzień zbliżających się uroczystości  patriotycznych  związanych z działalnością Armii Krajowej (m.in. 78. rocznicy bitwy pod niedalekimi od Muzeum Lasowcami, 70. rocznicy śmierci Żołnierza Wyklętego Jana Leonowicza ps. „Burta”)  ma na celu krzewienie postaw patriotycznych oraz przywracanie pamięci o wszystkich walczących za wolność Ojczyzny także Żołnierzach Wyklętych.

Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Poseł Sławomir Zawiślak dziękuje za chęć kontynuowania współpracy Pani Kierownik Edycie Prokopiuk oraz kieruje serdeczne podziękowania dla wspaniałej, uzdolnionej młodzieży  za patriotyczne zaangażowanie, profesjonalizm, kunszt artystyczny czego efektem jest nagrany  piękny koncert.

W organizację tego, ważnego przedsięwzięcia, zaangażowali się obok wcześniej wymienionych także: Wicestarosta Zamojski Witold Marucha pełniący funkcję Sekretarza ŚZŻAK Okręg Zamość, który w imieniu Zarządu podziękował występującym młodym artystom, Edmund Sitek Kustosz Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej im. Stanisława Prusa „Adama” w Bondyrzu, Tomasz Książek Prezes ŚZŻAK Koła Rejonowego w Biłgoraju oraz Przemysław Pogódź członek ŚŻŻAK Okręg Zamość – odpowiedzialni za pomoc realizacyjną.

 Serdecznie zachęcamy wszystkich Państwa do obejrzenia i wysłuchania wyprodukowanego przez ŚZŻAK Okręg Zamość nagrania z Koncertu Kolęd tutaj:

Warto dodać, że Koncert Kolęd został zrealizowany przy pomocy nowo zakupionej przez Związek profesjonalnej kamery oraz sprzętu nagłaśniającego. W naszych planach jest utrwalanie kolejnych uroczystości i ważnych wydarzeń patriotycznych z udziałem członków ŚZŻAK Okręg Zamość, innych podniesionych przez stronę społeczną projektów.

Jednocześnie w związku z powyższym zwracamy się do Państwa z zaproszeniem do współpracy. Poszukujemy  inspiracji, ciekawych ludzi i ich historii związanych z działalnością Armii Krajowej. Wspólnie przygotowany materiał filmowy będziemy udostępniać na naszej stronie internetowej i profilu Facebooka.

Uchrońmy od zapomnienia naszą historię dla przyszłych pokoleń.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.