Film promujący działalność Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy.

Zwiastun filmu promującego działalność Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość – pełna wersja poniżej

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość od ponad 30-lat prowadzi działalność, której głównym celem jest krzewienie postaw patriotycznych i etosu Armii Krajowej. Jesteśmy organizatorami licznych uroczystości upamiętniających ważne wydarzenia historyczne w różnych formach m.in.; rekonstrukcji historycznych, koncertów, konkursów, wystaw. Dbamy o miejsca Pamięci Narodowej oraz niesiemy koleżeńską pomoc byłym żołnierzom Armii Krajowej i ich rodzinom. Ważną część tej patriotycznej pracy stanowi działalność wydawnicza, muzealna prowadzona w będącym naszą własnością Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego AK im. Stanisława Prusa „Adama”w Bondyrzu i produkcja filmów dokumentalnych. Wszystkie starania i prace podejmowane przez członków naszego Związku mają na celu pielęgnowanie i upowszechnianie historii naszego regionu w tym wiedzy o Powstaniu Zamojskim. Są wyrazem hołdu i świadectwem pamięci złożonym przodkom za ich czyny i ofiary w obronie niepodległej Ojczyzny.

Miniony rok działalności ŚZŻAK Okręg Zamość był czasem realizacji licznych zadań i projektów. Wraz ze społecznie pracującymi członkami Związku, naszymi sympatykami, oraz przy życzliwym wsparciu licznych instytucji, darczyńców i sponsorów udało się zrealizować ważne przedsięwzięcia promujące wartości patriotyczne i służące edukacji młodego pokolenia.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną internetową www.akzamosc.pl, która szczegółowo przybliży Państwu zrealizowane projekty oraz dotychczasową, bogatą działalność Związku.

Nasza Ojczyzna potrzebuje stałej, społecznej i obywatelskiej aktywności służącej umacnianiu naszej państwowości i tożsamości narodowej. Każda praca służąca dobru wspólnemu jest szczególnie efektywna gdy przyświeca jej bardzo ważne dla pokoleń naszych przodków hasło „ Bóg, Honor, Ojczyzna”. Z góry dziękując za Państwa wsparcie, zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym promującym działalność Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość. Zachęcamy także do dzielenia się filmem i innymi naszymi materiałami ze znajomymi oraz rodziną, też do zapisywania się do ŚZŻAK Okręg Zamość (więcej informacji o możliwości dołączenia do naszego Związku znajduje się na stronie: https://akzamosc.pl/zapisz-sie/)

Obejrzyj pełną wersję filmu promującego Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość

Zachęcamy do dzielenie się filmem i naszymi materiałami ze znajomymi oraz rodziną, tym samym zachęcając do zapisania się do ŚZŻAK Okręg Zamość (więcej informacji o możliwości dołączenia znajduje się na stronie: https://akzamosc.pl/zapisz-sie/

Film powstał z inicjatywy Związku i przybliża wieloletnią, bogatą działalność ŚZŻAK Okręg Zamość, ukazując ważny cel i efekt społecznej pracy jego członków. W materiale wypowiadają się pracujący od lat społecznicy, jak też tak chętnie wstępujący w szeregi Związku przedstawiciele młodego pokolenia, czujący potrzebę kontynuowania, kultywowania patriotycznych tradycji.

W filmie pojawia się również wypowiedź obecnego Ministra Edukacji i Nauki – Przemysława Czarnka, który doceniając działalność Związku, podkreśla ważną społeczną pracę Prezesa i władz Związku oraz licznych współpracowników służącą wychowaniu i edukacji młodego pokolenia Polek i Polaków.

Głównym celem projektu, którego pomysłodawcą jest Prezes Związku, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak jest zachęcenie szczególnie młodego pokolenia do wspólnej patriotycznej pracy.Wierzymy, że 2021 rok będzie dzięki Państwa wsparciu również obfitował w kolejne sukcesy i nowe inicjatywy.

Materiał został zrealizowany w ramach projektu pn. „Silni historią – wzmocnieni na przyszłość” ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa „Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO”.