Członkowie ŚZŻAK Okręg Zamość Koło Rejonowe Hrubieszów uczestniczyli w spotkaniu w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego AK w Bondyrzu, 10 listopada 2020 r.

Członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Koło Rejonowe w Hrubieszowie uczestniczyli w spotkaniu w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej w Bondyrzu w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.

Spotkanie z zasłużonymi członkami Związku, drużyną harcerską oraz kustoszem Edmundem Sitkiem synem żołnierza Armii Krajowej Jana Sitka, który był przez wiele lat kolekcjonerem i kustoszem Muzeum w Bondyrzu. Zobaczyliśmy szeroki zasób zbiorów, znajdujących się w Muzeum, każdy eksponat muzealny ma zapisaną pamieć minionych dziejów (żywa lekcja historii). Kontynuujemy tradycje rodzinne jako młode pokolenie by pokazać młodzieży patriotyzm w myśl zasady z pokolenia na pokolenie. Zadaniem naszym jest kultywowanie pamięci o żołnierzach gdzie walczyli i gdzie zostali pochowami. Pamięc o żołnierzach którzy oddali to co mieli najcenniejszego – oddali swoje życie dla Ojczyzny. Prezes ŚZŻAK O/Z Sławomir Zawiślak podziękował wszystkim za uczestnictwo w spotkaniu.

ŚZŻAK O/Z Koło Rejonowe Hrubieszów
Kamila Maślanka