Zaproszenie na uroczystości upamiętniające odbicie więźniów z komunistycznego więzienia w Zamościu przez Oddział Żołnierzy AK-WIN dowodzony przez por. Romana Szczura ps. „Urszula” – 19 września 2020 r., Zamość" />

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające odbicie więźniów z komunistycznego więzienia w Zamościu przez Oddział Żołnierzy AK-WIN dowodzony przez por. Romana Szczura ps. „Urszula” – 19 września 2020 r., Zamość

odbicie więzienia, zamość 2020.Serdecznie zapraszamy na uroczystości upamiętniające odbicie więźniów z komunistycznego więzienia  w Zamościu przez oddział żołnierzy AK-WIN dowodzony przez por. Romana Szczura ps. „Urszula” dnia 8 maja 1946 roku.

Uroczystość odbędzie się 19 września 2020 r. (sobota) w Zamościu. Szczegółowy plan znajduje się na plakacie.

Organizatorami wydarzenia są:  Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, Parafia Wojskowa pw. Św. Jana Bożego w Zamościu, Zakład Karny w Zamościu,  3. Zamojski Batalion Zmechanizowany, 25. Batalion Lekkiej Piechoty w Zamościu.

Wydarzenie zostało współfinansowane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Wsparcia udzieliła również PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. Partnerem wydarzenia jest Grupa Rekonstrukcji Historycznej WIR.

odbicie więzienia, zamość 2020.