Relacja jednego z licznych posiedzeń sprawozdawczo-wyborczych Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość – Koło Rejonowe w Uchaniach

2020-03-03

W dniu 24.02.2020 r. w 78. rocznicę powołania Armii Krajowej — największego i najlepiej zorganizowanego podziemnego wojska w okupowanej Europie, w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach, odbyło się posiedzenie sprawozdawczo-wyborcze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Koło Rejonowe w Uchaniach, jedno z obecnie licznie odbywających się zebrań w Kołach Rejonowych ŚZŻAK Okręg Zamość. Rozpoczęcie posiedzenia rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego Koła Rejonowego w Uchaniach oraz odegranie hymnu państwowego. Zaproszonych gości powitał prezes ŚZŻAK Okręg Zamość Koło Rejonowe w Uchaniach por. Andrzej Jaroszyński. Następnie zostało przedstawione sprawozdanie z działalności koła oraz głos zabrał Poseł na Sejm a zarazem Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej okręg Zamość mgr Sławomir Zawiślak.

Podczas uroczystości w szeregi ŚZŻAK Koło Rejonowe w Uchaniach przystąpił st. kpt. Piotr Gronowicz – Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, natomiast podziękowaniem za współpracę ze ŚZŻAK koło rejonowe w Uchaniach, za życzliwość i zaangażowanie w działalność Koła oraz udział w uroczystościach religijno – patriotycznych organizowanych na terenie gminy Uchanie zostali wyróżnieni podziękowaniami : Wójt Gminy Uchanie Pan Leszek Czerwonka oraz Członkowie OPS Uchanie Marcin Stopa oraz Tomasz Wrzyszcz.

Uroczystość zakończyła się wyprowadzeniem pocztu sztandarowego. Na koniecwszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Gorące podziękowania w zorganizowaniu uroczystości kierujemy na ręce Pani Agnieszki Włodarczyk – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach, Darka Daszuka oraz pozostałych pracowników.