Udział delegacji ŚZŻAK Okręg Zamość w regionalnych uroczystościach patriotyczno-religijnych z okazji 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Delegacje i poczty sztandarowe naszego Związku, także w tym roku, uczestniczyły w licznych uroczystościach Narodowego Dnia Niepodległości zorganizowanych m.in. w Zamościu, Biłgoraju, Uchaniach, Trzeszczanach.  

Dnia 11. listopada 2019 roku hrubieszowskie uroczystości odbyły się na placu przy kościele pod wyzwaniem Św. Mikołaja. Członkowie Koła Rejonowego ŚZŻAK Okręg Zamość w Hrubieszowie licznie uczestniczyli w tym święcie razem z pocztem sztandarowym. Po odśpiewaniu hymnu, przemówieniu Burmistrz Miasta oraz odczytaniu listu okolicznościowego od Ministra Obrony Narodowej odbył się apel pamięci poległych za Ojczyznę i salwa honorowa. Przy asyście kompanii reprezentacyjnej z 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego oraz delegacji władz samorządowych, służb mundurowych oraz młodzieży z miejscowych szkół delegacja Koła w składzie- prezes Kamila Maślanka, wiceprezes Leokadia Owsik oraz członkiem Jadwigą Stepaniuk złożyła kwiaty przy Pomniku Legionisty. Następnie wszyscy razem z pocztami sztandarowymi udali się na mszę św. za Ojczyznę do miejscowego kościoła.

Kamila Maślanka

Prezes Koła Rejonowego ŚZŻAK O/Z w Hrubieszowie