Świąteczna “Paczka dla Kombatanta” od ŚZŻAK Okręg Zamość

2018-12-10

Uprzejmie informujemy, że w trakcie zbliżającego się okresu przedświątecznego Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, wzorem lat ubiegłych, organizuje akcję „Paczka dla Kombatanta”.

W ramach ww. akcji członkowie Związku wraz z młodzieżą planują odwiedzić ze świątecznymi życzeniami i obdarować paczkami Weteranów – żołnierzy Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, oraz innych formacji niepodległościowych. Odwiedzimy bohaterów, zasłużonych w walce o wolną i niepodległą Ojczyznę, także w budowie współczesnej patriotycznej, narodowej, nowoczesnej polskiej państwowości.

Ww. inicjatywa ma na celu złożenie ww. najserdeczniejszych świątecznych życzeń zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności, jest także dowodem społecznego szacunku, wdzięczności i pamięci za Ich bohaterską walkę w obronie ludności Zamojszczyzny m.in w czasie Powstania Zamojskiego. Wraz z życzeniami przekażemy naszym bohaterom świąteczne podarunki.

Przygotowywanie paczek przez młodzież i członków naszego Związku odbędzie w poniedziałek (10 grudnia br.) od godziny 10.00 w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego – Delegatura w Zamościu (ul. Partyzantów 3).

W ramach projektu odbędą się również cztery Wigilie Patriotyczne na terenie czterech powiatów Zamojszczyzny, na które zostali zaproszeni Weterani, Członkowie Związku oraz osoby współpracujące.

Nasza akcja mogła się odbyć dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu przez Ministerstwo Obrony Narodowej wniosku złożonego przez ŚZŻAK O/ Z. Realizacja zadania jest współfinansowana ze środków z dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

paczka dla kombatanta zamość ak

MEDIA:

http://roztocze.net/zamosc-przygotowano-ponad-100-paczek-dla-kombatantow-foto/

http://www.kurierzamojski.pl/wiadomosci/zamosc-swiateczne-paczki-dla-weteranow-rusza-akcja-szzak/

http://roztocze.net/zamosc-paczka-dla-kombatanta-od-szzak/

https://lublin.tvp.pl/40361573/paczka-dla-kombatanta

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/8550,akcja-paczka-dla-kombatanta

http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/94975/zamosc-paczka-dla-kombatanta.html

Akcja – „Paczka dla Kombatanta”