Zaproszenie na eliminacje powiatowe do Pieśni Niepodległości – Festiwalu Pieśni Partyzanckich w Zamościu, 30 sierpnia

2018-08-29

eliminacje powiatowe pieśń niepodległości festiwal pieśni partyzanckichSzanowni Państwo,

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, aktywnie uczestnicząc w obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości, przypomina o trwających eliminacjach powiatowych do Pieśni Niepodległości – Festiwalu Pieśni Partyzanckich.

Zainteresowanych solistów, duety i zespoły prosimy o pilne zgłaszanie się na eliminacje w Zamościu, które odbędą się w najbliższy czwartek – 30 sierpnia – w sali widowiskowo-koncertowej Klubu 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego.

Przypominamy, że eliminacje rejonowe przeprowadzone zostały w okresie od czerwca do sierpnia br. – w powiatach: biłgorajskim, hrubieszowskim i tomaszowskim. Miały one charakter otwarty, a adresowane były do artystycznych zespołów młodzieży starszej i osób dorosłych o charakterze instrumentalno-wokalnym, wokalnym i solistów. Festiwal zainaugurował koncert “Morowe Panny Wyklęte” z udziałem czołowych wokalistek polskiej sceny muzycznej: Halina Mlynkova, Marika, Kasia Malejonek, Mona, Fala, Dore, Ania Szafraniec wraz z Darkiem Malejonkiem i zespołem Maleo Reggae Rockers. Uwieńczeniem Festiwalu będzie natomiast koncert Zespołu Historyczno Patriotycznego Forteca. Koncert poprzedzi impreza plenerowa, której towarzyszyć będzie piknik militarny organizowany przez 3 Batalion Zmechanizowany w Zamościu.

Dla laureatów w obu kategoriach SOLIŚCI, DUETY i ZESPOŁY przewidziano nagrody finansowe:
I miejsce – 400 zł
II miejsce – 300 zł
III miejsce – 250 zł

W zależności od hojności naszych sponsorów nie wykluczamy nagród rzeczowych.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji: https://akzamosc.pl/eliminacje-powiatowe-festiwal

eliminacje powiatowe pieśń niepodległości festiwal pieśni partyzanckich