Projekty realizowane w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległościŚwiatowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość ma przyjemność zaprosić wszystkich chętnych do udziału w projekcie „Zamojskie drogi do Niepodległości” dotyczącym wykonania opisu trasy turystycznej najlepiej prezentującej historię walk Żołnierzy Niezłomnych w latach 1939 – 1953 na terenie Zamojszczyzny. Najwyżej ocenione prace zostaną umieszczone na niniejszej stronie internetowej i wdrożone do aplikacji mobilnej, która powstanie w ramach realizowanego Projektu. Dziękujemy za dotychczasowe zgłoszenia i czekamy na kolejne w terminie od 15 czerwca do 31 lipca.

WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE DOTYCZĄCYM OPRACOWANIA TRAS TURYSTYCZNYCH

UWAGA! 

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi przebiegu i typu tras historycznych wyjaśniamy, iż Organizator Projektu dopuszcza możliwość wyznaczenia tras innych niż piesze i rowerowe.

Określenie zawarte w Regulaminie uczestnictwa „Preferowane są trasy piesze i rowerowe, których długość nie przekracza 30 km” są wyłącznie sugestią Organizatora, nie wykluczającą przyjmowania do oceny innych tras np. dla osób zmotoryzowanych (samochodowych, motocyklowych itp.), dla osób poruszających się innymi środkami transportu (trasy konne, kajakowe ), itp. Także długość trasy nie jest w jakikolwiek sposób limitowana i jej przebieg może mieć dowolną liczbę kilometrów.

Celem Projektu jest wybór i uruchomienie rożnego rodzaju i długości tras przebiegających po terenie 4 powiatów Zamojszczyzny. Dzięki nim mieszkańcy regionu a przede wszystkim turyści, obywatele naszego kraju i cudzoziemcy będą mogli poznać historię walk zbrojnych naszych przodków o wolność Ojczyzny stoczonych na terenie Zamojszczyzny w ww. okresie.


festiwal pieśni partyzanckiej

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość wraz z 13. Drużyną Starszoharcerską POCHODNI, pragnąc włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, zapraszają solistów, duety i zespoły na eliminacje powiatowe Pieśni Niepodległości – Festiwalu Piosenki Partyzanckiej.

27 maja 2018 r. odbył się koncert “Morowe Panny Wyklęte” z udziałem czołowych wokalistek polskiej sceny muzycznej: Halina Mlynkova, Marika, Kasia Malejonek, Mona, Fala, Dore, Ania Szafraniec wraz z Darkiem Malejonkiem i zespołem Maleo Reggae Rockers. Wydarzenie to zainaugurowało jednocześnie nowy projekt ŚZŻAK Okręg Zamość pt. „Pieśń Niepodległości – Festiwal Pieśni Partyzanckich”.Wydarzenie będzie miało charakter dwuetapowego konkursu muzycznego, którego laureaci wystąpią w kończącym projekt dużym wrześniowym koncercie.

Eliminacje rejonowe przeprowadzone zostaną w okresie od czerwca do września – w powiatach: biłgorajskim, hrubieszowskim, tomaszowskim, zamojskim i powiecie grodzkim Miasta Zamość. Będą one miały otwarty charakter, adresowane będą do artystycznych zespołów młodzieży starszej i osób dorosłych o charakterze instrumentalno-wokalnym, wokalnym i solistów. Festiwal zakończy koncert Zespołu Historyczno-Patriotycznego Forteca. Imprezie towarzyszyć będzie piknik militarny organizowany przez 3 Batalion Zmechanizowany w Zamościu. 

Dla laureatów w obu kategoriach SOLIŚCI, DUETY i ZESPOŁY przewidziano nagrody finansowe:

I miejsce – 400 zł
II miejsce – 300 zł
III miejsce – 250 zł

W zależności od hojności naszych sponsorów nie wykluczamy nagród rzeczowych. 

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się na eliminację.

Eliminacje w Tomaszowie Lubelskim 

już się odbyły

 

 

Eliminacje w  Hrubieszowie odbędą się

7 lipca 2018 roku o godz. 17:00

 w sali Klubu 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjra Henryka Dobrzańskiego “Hubal”, przy ul. Dwernickiego 4 E.

Na zgłoszenia w formie elektronicznej czekamy do 3 lipca 2018 r.
Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy zeskanować i wysłać na adres: lp.pw1532151922@rph.153215192221532151922
Szczegółowe informacje w załączonym Regulaminie oraz pod nr tel. 695 936 979

 

Eliminacje w Zamościu odbędą się

30 sierpnia 2018 roku o godz. 14:00

 w sali widowiskowo-koncertowej
Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu przy ulicy Piłsudskiego 36.

Na zgłoszenia w formie elektronicznej czekamy do 24 sierpnia 2018 r.
Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy zeskanować i wysłać na adres: moc.l1532151922iamg@1532151922csoma1532151922zka.l1532151922awits1532151922ef1532151922
Szczegółowe informacje w załączonym Regulaminie oraz pod nr tel. 508 257 914

 

REGULAMIN FESTIWALU PIEŚNI PARTYZANCKIEJ

KARTA ZGŁOSZENIA

ŚPIEWNIK PARTYZANCKI

nck logo

Koordynatorzy projektu:

Prezes, poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak – tel. 501 589 888
Sekretarz W. Marucha – tel. 508 257 914

 


Wydarzenia zrealizowane przez ŚZŻAK Okręg Zamość

w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości


 Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pt. „Bóg, Honor, Ojczyzna” w Zamościu
 75. rocznica pacyfikacji Józefowa, Rzeczpospolitej Józefowskiej 
 Konkurs historyczny pt.: „Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy”
 Koncert “Morowe Panny Wyklęte” z udziałem czołowych wokalistek polskiej sceny muzycznej
 72. Rocznica odbicia więźniów żołnierzy AK z więzienia w Zamosciu przez oddział por. Romana Szczura ps. ”Urszula”
 Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pt. “W drodze do Niepodległości” w Hrubieszowie
 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Radecznicy
 75. Rocznica rozstrzelania rodziny – ojca, matki, siostry – Konrada Bartoszewskiego „Wira” – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
 Premiera filmu „Józef Smiech „Ciąg”- Jak było naprawdę?”