Konkurs historyczny – VIII EDYCJA

VIII edycja Konkursu historycznego
pt.: „Historia mojej małej Ojczyzny.
Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK
Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy”
2017 r.

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce  –  Jakub Jóźwik – Szkoła Podstawowa im. Jana Kilińskiego w Tyszowcach,
II miejsceKarol Adamowicz   –  Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu,
III miejsceJulia Rzeszutko – Szkoła Podstawowa im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Krasnobrodzie

Wyróżnienia:

Emilia Socha – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie,
Dominika Gmyz  – Szkoła Podstawowa  Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu,
Wiktoria Wróbel – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie – Osadzie,
Kinga Rosińska – Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Uchaniach,
Anna Prystupa –Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nieledwi,
Rafał Czerwieniec – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu,
Wiktoria Ciucka – Zespół Szkół w Werbkowicach, Szkoła Podstawowa,
Magdalena Szewczuk – Zespół Szkół w Werbkowicach, Szkoła Podstawowa,
Hanna Szpyra – Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsceZofia Wieczerzańska – Gimnazjum im. Ks. Stanisława Staszica w Uchaniach z siedzibą w Jarosławiu,
II miejsceKamil Krawczyk– Zespół Szkół Publicznych w Suścu,
II miejsce – Emilia Obirek – Zespół Szkół Publicznych w Suścu,
III miejsceMarcin Sokołowski – Zespół Szkół Katolickich im. Świętego Ojca Pio w Zamościu.

Wyróżnienia:

Wiktoria Tochman, Maciej Kordyaczny, Zuzanna Luciak, Julia Lewicka – Gimnazjum Nr 2 im. Jana Zamoyskiego XVI Ordynata w Zamościu,
Kamila Ciucka, Katarzyna Luchowska – Zespół Szkół w Werbkowicach, Gimnazjum im. Polskich Noblistów,
Filip Horszczaruk – Gimnazjum im. Ks. Stanisława Staszica w Uchaniach z siedzibą w Jarosławiu,
Joanna Mulawa, Paulina Wróblewska – Gimnazjum Publiczne w Komarowie – Osadzie,
Malwina Adamska – Zespół Szkół Katolickich im. Świętego Ojca Pio w Zamościu,
Monika Samulak, Klaudia Baranowska – Gimnazjum Publiczne  im. Róży Zamoyskiej w Zwierzyńcu,
Ada Kostrubiec, Jakub Kopiel, Jakub Romaszko – Gimnazjum Nr 1 im. Adama  Mickiewicza w Zamościu,

W kategorii szkół  ponadgimnazjalnych:

I miejsceMateusz Balicki – Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu,
II miejsceIzabela Szumska – Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju,              
III miejsceNatalia Kula – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu,              

Wyróżnienia:

Sandra Górniak, Karolina Barańska – Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu,
Agnieszka Agata Szymańska – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju,
Dariusz Bryk, Mateusz Nizioł, Damian Zwolak – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu.     

Pamiątkowe dyplomy otrzymali:

Magda Kusa –Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu
Weronika Welwan – III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu
Monika Słowik –Internat przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie
Karolina Sokół –Zespół Szkół Nr 1 w Zamościu

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU

 

Zauważyłeś błąd lub posiadasz brakującą pracę konkursową? Napisz do nas maila – lp.2o1537903609@mazk1537903609a1537903609